Народний депутат України Анатолій Урбанський виступив категорично проти рішення Ради з державної підтримки кінематографії щодо виділення 20 мільйонів гривень на створення фільму “Мій юний принц”, в якому популяризуються гомосексуальні відносини та містяться елементи, що ображають почуття християн.

Анатолій Урбанський, який представляє в парламенті інтереси виборців 143-го виборчого округу, обурюється прийнятим рішенням і ставить запитання щодо пріоритетів держави:

– Рішення про надання державної підтримки такому фільму не лише прямо суперечить Стратегії національно-патріотичного виховання, але й підриває основи суспільної моралі. Хто й для чого так розставив пріоритети держави, що на виготовлення цієї вкрай сумнівної у всіх відношеннях кінопродукції виділяється 20 мільйонів гривень, а на випуск патріотичних серіалів – нуль?

Для недопущення укладання договору на виготовлення цього фільму Анатолій Урбанський разом із колегами-депутатами звернувся до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. Однак в уряді не дослухались до зауважень парламентарів, приставши до позиції Держкіно і Міністерства культури, згідно якої кожен має право на творчість і будь-яка творчість може розраховувати на підтримку держави.

За такої викривленої логіки посадовців, сам протест проти порушення суспільної та загальнолюдської моралі, на думку чиновників, може бути розцінений як дискримінація.

– Вочевидь, чиновники вважають, що громадянам все одно, на що витрачаються їхні податки. Але я так не вважаю! Так, кожен має право займатись тим, що йому подобається, однак не кожна творчість має оплачуватись коштами платників податків! І уж точно не в випадку, якщо витвір не відповідає принципам і нормам громадської моралі і тим більше, якщо в ньому паплюжаться релігійні символи!

Голова Одеської обласної організації політичної партїі “ЗА МАЙБУТНЄ” Анатолій Урбанський закликає висловити рішучий протест проти можливого державного фінансування цього твору. І вважає, що в цьому питанні мають сказати своє слово й місцеві ради, як представники інтересів своїх мешканців.

Анатолій Урбанський звернувся до депутатів та керівництва органів місцевого самоврядування з пропозицією розглянути на сесіях питання про звернення до прем’єр-міністра України з вимогою не допустити фінансування цього фільму за рахунок коштів державного бюджету.

– Впевнений, що лише масовими зверненнями можна вплинути на чиновників та не дозволити їм “заговорити” цю проблему. Разом ми – сила! І разом ми можемо змінити багато чого!

Нагадаємо, що раніше Анатолій Урбанський висловив свою позицію щодо бюджету, доріг та децентралізації.